Żywotność Apple Watch

apple_watch_2

Jaka jest przewidywana żywotność nowego zegarka od Apple? Jest to jedno z najważniejszych pytań, wśród tych, które nasunęły mi się już w dniu publicznej premiery, tego produktu. Myślę, że Was też to zastanawia. W sieci pojawił się pierwszy trop w tej kwestii.

Okazuje się, że urządzenie będzie posiadało możliwość wymiany baterii. Szczerze nie spodziewałem się tego kroku po Apple. Jest to jednak solidna wskazówka. Przyjmuje się, że czas życia baterii w solidnej kondycji to około trzy lata. Oczywiście olbrzymi wpływ ma tutaj „higiena” w kwestii jej pielęgnacji. W świecie urządzeń przenośnych najczęściej jest to moment, kiedy użytkownicy powoli rozglądają się za nowym sprzętem. Co za tym idzie, osiąga się w tej chwili zamierzony czas życia produktu. Budzi to zadowolenie producentów, ponieważ klient zaczyna się rozglądać za czymś nowym. Jeżeli był dotychczas usatysfakcjonowany, to zapewne pworóci do marki.

Jeżeli Apple Watch rzeczywiście posiada wymienną baterię, to najwyraźniej został on zaplanowany na kilka lat towarzyszenia użytkownikowi. W gruncie rzeczy wcale mnie to nie dziwi. Produkt, który stanowi swoiste uzupełnienie dla iPhone’a i jednocześnie jest relatywnie drogi, musi mieć wydłużony przewidywany czas „życia”. W innym przypadku kompletnie tracą sens serie Edition. Wyobrażacie sobie, żeby osoba która wyda ponad dziesięć tysięcy dolarów na zegarek od Apple, za rok, w toku Keynote przekonała się, że jej złote cacko jest już przestarzałe? Myślę, że posypałyby się gromy.

Z tych względów sądzę, że wszelkie aktualizacje Apple Watch będą pokazywane nie częściej niż co dwa lata. Ostatecznie funkcje jakie ma wykonywać ten zegarek są ściśle określone i nie powinny z biegiem czasu potrzebować drastycznego wzrostu mocy obliczeniowej. Z tego co widać, Apple Watch będzie jedynie interfejsem do działania aplikacji na iPhone.

W mojej opinii, te informacje są bardzo pozytywne. Myślę, że większość tak jak ja w przypadku kiedy kupi zegarek z Cupertino będzie chciała używać go co najmniej dwa lata przed pojawieniem się odświeżonej wersji. Drugim ważnym elementem jest fakt, że z czasem mogą pojawiać się coraz bardziej wydajne baterie. A to właśnie czas pracy jest w mojej opinii najważniejszym parametrem pracy Apple Watch.

Źródło: TechCrunch