Spring Forward – co oznacza hasło kolejnego Keynote Apple

Apple_Spring_Forward

Święto dla fanów Apple już wkrótce. Zaproszenia wysłane, stream potwierdzony. Pozostaje rezerwować sobie wolny czas i nerwowo przebierać nogami przed kolejną porcją nowości. Oczywiście przyda się też kartka papieru w celu oszacowania kolejnych złotówek, które zapewne z uśmiechem na twarzy wydamy na nowe produkty.

Hasłem przewodnim kolejnego keynote będzie „Spring Forward”. Czytam i obserwuję jak tłumaczą to koledzy blogerzy i mimo, że starają się odnaleźć ukryte przesłanie, to w mojej opinii nie trafiają w cel. Osobiście uważam, że za hasłem nie kryję się nic innego jak „Skok naprzód”. „Spring” Szanowni Państwo oznacza też w języku angielskim skok. Patrząc na to co prawdopodobnie zobaczymy dziewiątego marca takie tłumaczenie ma spory sens.

Trudno, żeby tematem przewodnim konferencji nie został Apple Watch. Myślę, że zobaczymy sporo zasotosowań i nowości jakie on oferuje. Dużo wiemy, jednak większość kwestii pozostaje w sferze domniemań. Liczę na rozwianie większości z nich. Jednocześnie nie sądzę, że Apple Watch będzie dostępny w sprzedaży bezpośrednio po konferencji. Kwiecień, o którym słyszy się wszem i wobec, jest bardziej prawdopodobny. Nie ma sensu nastawiać się na rychłą premierę w Polsce. Obawiam się, że dla nas zegarek będzie dostępny nie wcześniej niż na jesień. Mało tego nie zdziwię się jeżeli trafi on na nasz rynek dopiero po premierze drugiej generacji.

Istnieją też spore szanse na prezentację mitycznego MacBook z ekranem w rozmiarze 12”. To może być całkiem ciekawy produkt. Mimo, że kompletnie nie trafia w moje potrzeby to rozumiem sens takiej maszyny i myślę, że może to być kolejny strał w dziesiątkę. Bardziej jednak oczekuję informacji na temat usługi streamingowej. Najwyższy czas na chociażby zapowiedź tego rozwiązania od Apple. Masa osób coraz bardziej nerwowo przebiera nogami stojąc przed wyborem przesiadki na konkurencyjne platformy streamingujące muzykę a pozostanie z klasycznych sklepem iTunes lub usługi Match. Liczę na to, że Apple zamiecie swoim rozwiązaniem rynek.

Jedno jest pewne. Apple Watch jest przełomowym produktem. Jeżeli zostanie pokazane cokolwiek więcej to na pewno będą to ciekawe nowości. Ostatecznie obiecano nam „Skok naprzód”. Prawda, że to hasło ma sens?