Letnie porządki czyli… giełda! :)

Raz na jakiś czas trzeba posprzątać, prawda? W sumie to raczej mało męskie zajęcie :P ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę – zwykle w trakcie dokonywania porządków znajdujemy rzeczy, które po wcześniejszych gorliwych poszukiwaniach uznaliśmy za MIA* bądź przekonujemy się, jak wiele miejsca w naszych szafach i szufladach zajmują graty, których przydatność do użycia w aktualnych okolicznościach wydaje się wątpliwa. Oczywiście można to wszystko wystawić na serwisie aukcyjnym, rozdać w formie prezentu znajomym ;) albo wyrzucuć na śmietnik. Jestem daleki tej ostatniej opcji, bo uważam że nawet martwe rzeczy zasługują na odrobinę szacunku, poza tym mogą często przydać się i służyć innym.

Poniżej przedstawiam listę sprawnego sprzętu i oprogramowania, które oddam w dobre ręce za symboliczną kwotę, a czasem i darmo (oczywiście moja hojność wyklucza pokrywanie kosztów wysyłki! ;)). Zacznę od gier i programów na Maczki pracujące pod systemem Mac OS Classic (68k/PPC), oryginały rzecz jasna:

 • multimedialny atlas Electronic Arts 3D Atlas (wersja 1.1), komplet: 1xCD, pudełko, manual i inne papierki :) 1 szt.
 • gra World of Aden – Entomorph, Plague of the Darkfall, komplet: 1xCD, pudełko, manual i inne papierki :) 1 szt.
 • zestaw Apple Magic Collection by Disney Interactive: Pocahontas – animowana książka; Król Lew – zabawy multimedialne; Dzwonnik z Notre Dame – wygaszacz ekranu :D; komplet: 3xCD, pudełko, podręczniki i inne papierki :) 1 szt.

Jako, że wcześniej (a dokładnie to dużo wcześniej…) byłem szczęśliwym posiadaczem Amigi 4000 wraz z wyrafinowanymi dodatkami, ostały mi się akcesoria SCSI, które z powodzeniem można wykorzystać również ze starszymi Maczkami:

 • dysk twardy UltraWide SCSI – IBM DCAS-32160, 2GB (dawno nie podłączany, ale przechowywany odpowiednio więć mniemam, że wciąż sprawny :) 1 szt.
 • adapter UW-SCSI 68-pin złącze męskie na SCSI 50 pin złącze męskie, 1 szt.
 • adapter UW-SCSI 68-pin złącze żeńskie na SCSI 50 pin złącze męskie, 1 szt.
 • adapter UW-SCSI 68-pin złącze żeńskie na SCSI 50 pin złącze żeńskie, 2 szt.
 • terminator/przejściówka SCSI 50-pin złącze żeńskie na SCSI 50 pin złącze męskie – złącza szufladowe jak w zewnętrznych obudowach SCSI starego typu, 1 szt.
 • taśma SCSI z 3 złączami żeńskimi 50-pin (różna długość, 40-70 cm), 3 szt.
 • taśma SCSI z 2 złączami żeńskimi 50-pin (długość ok. 40 cm), 1 szt.
 • taśma SCSI ze złączem żeńskim 50-pin z jednej strony oraz złączem szufladowym SCSI 2×50 pin żeńskie (długość ok. 20 cm), 1 szt.
 • taśma UW-SCSI z 4 złączami męskimi 68-pin w tym jedno zakończenie na śledziu (długość ok. 80 cm), 3 szt.
 • taśma UW-SCSI z 4 złączami męskimi 68-pin (długość ok. 80 cm), 1 szt.
 • taśma UW-SCSI LVD wysokiej jakości (plecionka)  z 5 złączami męskimi 68-pin, zakończona terminatorem LVD/SE (długość ok. 110 cm), 1 szt.

Dodatkowo pozbędę się sprawnego kabla monitorowego VGA – 5xBNC.

Niestety cen na prezentowane artykuły nie podam, liczę na rozsądne oferty zainteresowanych osób. Inaczej mówiąc Ci, którzy będą potrzebować ww akcesoriów będą wiedzieć ile są dla nich warte :) Oczywiście zakupy hurtowe mile widziane :P Co do oprogramowania to oddam darmo, nabywca musi tylko albo pokryć koszty wysyłki albo pofatygować się i odebrać pudełka osobiście (lokalizacja: Świecie/Bydgoszcz).

Sam poszukuję klawiatury oraz myszy (sprawnych, kompletnych i w dobrym stanie) do staruszka – komputera Mac 512k. Oferty proszę słać na maila: mantis30[at]op.pl

*Missing In Action ;)

0 0 vote
Article Rating