Jak sprawdzić czy iPhone ma blokadę?

Zapewne większość z Was lata po sklepach uzupełniając zapasy jadła, picia i wszelakich fajerwerków, by przygotować się na godne powitanie nadchodzącęgo Nowego Roku. Część, w ramach noworocznego postanowienia poprawy stosuje cyberdetoks – i odpoczywa w bezpiecznej odległości od komputera i Internetu. Dla pozostałych (również tych świeżych Mac/iPad/iPhone – userów) mam krótki wpis, na temat weryfikacji stanu naszej „bystrej słuchawki” (i nie tylko). Chodzi o sprawdzenie, czy iPhone, którego posiadamy lub zamierzamy nabyć, a nie jesteśmy w 100% pewni jego historii, jeste aktywowany, posiada blokadę SIMlock, kiedy został pierwszy raz wprowadzony do obrotu, gdzie, itp.

Na logikę, w celu sprawdzenia czy telefon zadziała w innej sieci, wystarczy kupić najtańszy starter (5 zł?) i ewentualnie dociąć kartę. Ale po co, skoro można to zrobić szybciej i za darmo?

Taki właśnie darmowym i skutecznym rozwiązaniem jest np. strona iPhone IMEI, dzięki której po wprowadzeniu numeru International Mobile Equipment Identity, otrzymamy zwrotnie większość pożądanych informacji.

imei1

Wyniki dla mojego aparatu, nabytego podczas polskiej premiery iPhone 5 w Play, w dniu 28 września 2012 roku.

imei2

Dla przypomnienia dodam, że również numer seryjny urządzenia zawiera wiele ciekawych informacji. Interesującą wyszukiwarkę informacji o nadgryzionych komputerach i gadżetach znajdziecie tutaj.

Apple prowadzi bardzo przydatną witrynę My Support Profile, na której możemy nasze iUrządzenia zarejestrować (korzystając z posiadanego Apple ID), i znaleźć nie tylko informacje na temat gwarancji, przebiegu ew. wsparcia technicznego, ale również ściągnąć instrukcje obsługi, dokumenty pomocne w konfiguracji, itp. Jeśli zakupiliśmy produkty w sklepie Apple Store (fizycznym oraz online), z wykorzystaniem Apple ID, to sprzęt ten już będzie zarejestrowany!
0 0 vote
Article Rating