AirTunes dla Windows. Czyli niepełny AirPlay za darmo.

Witajcie w 2014-tym! Coś mi się wydaje, że dla większości początki nowego roku związane się z poniższym problemem:

– Co jest lepsze na kaca?

– Po wieloletnich badaniach, który ze środków na kaca jest lepszy: alkaprim czy alka seltzer, ogłoszono wyniki: lepszy jest alka seltzer. Ciszej się rozpuszcza…

A ja proponuję Wam bliższe zapoznanie się z darmowym rozwiązaniem, umożliwiającym wysyłanie dźwięku z iPhone, iPoda Touch oraz iPada, do komputera z systemem Windows. Wcześniej opisywałem tu podobne, ale płatne rozwiązanie – AirServer. Shairport4w, bo o nim mowa, wspiera AirTunes, czyli wyłącznie przesyłanie dźwięku, podczas gdy technologia AirPlay pozwala na znacznie więcej (zdjęcia, wideo, gry). Niemniej, z uwagi na zerowy koszt – jest to ciekawa alternatywa.

Shairport4w to niewielka aplikacja, po której uruchomieniu mamy możliwość dokonania zmian ustawień konfiguracyjnych, jak m.in. uruchamianie przy starcie systemu.

sp4w

Oczywiście możemy transmisję zabezpieczyć hasłem, aby np. dowcipny sąsiad nie puszczał na głośnikach naszego peceta swojej muzyki.

sp4w2

Po wybraniu odbiornika w iUrządzeniu, na komputerze pojawia się estetyczna „chmurka” zawierająca informacje na temat odtwarzanego utworu. Proste i po prostu działa. Co więcej, możemy na komputerze zapauzować utwór, i wznowić go, bez sięgania do np. iPhone!

Polecam na rozbudzenie w styczniowy poranek :)

0 0 vote
Article Rating