Coś się kończy, coś się zaczyna…

Wczoraj applesauce stuknęły cztery lata. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tego jak ważne dla historii tego miejsca okażą się tegoroczne urodziny. Dziś nastała dla mnie nowa blogowa rzeczywistość. Jak już wiecie Marek postanowił odpocząć od pisania i skupić się na innych codziennych sprawach. W pełni go rozumiem i wiem jak ciężkim krokiem było dla niego porzucenie naszego wspólnego dziecka w momencie, kiedy coraz bardziej widoczne są efekty wzmożonej pracy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chciałem w Tym miejscu serdecznie Markowi podziękować! Głównie za te cztery wspaniałe lata, a przede wszystkim za wiedzę i informacje, które tutaj pozostawił w formie swoich artykułów. Po cichu liczę, że ostatecznie wkrótce zatęskni za pisaniem i wróci tu na stałe. Tymczasem cierpliwie czekam wraz z czytelnikami na obiecane gościnne teksty w niedalekiej przyszłości.

Jak już wspomniałem odejście Marka powoduje, że muszę odnaleźć się w zupełnie nowych realiach. Miejsce tworzone w zamyśle prezentowania treści przez dwóch autorów mających tą samą pasję, a jednocześnie różne podejście do wielu spraw, staje się od tej chwili jednoosobowym przedsięwzięciem. Nie da się ukryć, że wiąże się to ze zmniejszoną częstotliwością publikacji. Wiecie jednak, że applesauce zawsze było miejscem gdzie jakość stanowczo stoi przed ilością. Mam pewną koncepcję na temat tego w jaki sposób chcę kontynuować istnienie tego miejsca, pozwólcie jednak że wyjdzie ona w praniu. Jeżeli się nie uda, to będę mógł przynajmniej udawać że tak właśnie miało być. Mam dla Was całkiem sporo materiału, który oczekuje w moim OmniFocus na odpowiednie ubranie w słowa. Czas niestety nie jest z gumy i codzienne zobowiązania skutecznie odciągają mnie od pisania. Jestem jednak dobrej myśli i pełen zapału.

Tymczasem jeszcze raz dziękuję Markowi i liczę na to, że pozostanie czytelnikiem i nie raz wda się ze mną w dyskusję swoimi komentarzami. Ja tymczasem pozostaję tutaj dla Was i postaram się zapewnić Wam sporo ciekawych tekstów w najbliższym czasie.

Do przeczytania!