Podsumowanie roku 2014 w Spotify

spotify_2014

Koniec roku to jak zawsze czas wszelkiej maści podsumowań. Nie inaczej jest w przypadku Spotify. Twórcy usługi udostępnili serwis Year in music, który zapewnia masę ciekawych informacji. Sama strona została świetnie zaprejektowana i poprzez przewijanie w dół, możemy przejrzeć kolejne informacje. Szczególnie ciekawe są dane na temat najpopularniejszej piosenki w wybranym – posiadającym dostęp do Spotify – kraju. Wbrew pozorom, najczęściej są to mało znani wykonawcy. Przynajmniej mi, jednak musicie wybaczyć, kompletnie nie interesuje się muzyką pop.

Co jednak najważniejsze, i myślę że dla wielu z Was najbardziej intrygujące, jest podsumowanie roku dla danego profilu. W tym celu wystarczy zalogować się do swojego profilu za pośrednictwem strony. Fajnie jest mieć wgląd w to, czego słuchało się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Z reguły nie zastanawiamy się nad tym jaki artysta towarzyszy nam najczęściej i fajnie jest spojrzeć na taką przekrojową informację. Dodatkowo, istnieje możliwość automatycznego stworzenia listy 100 najczęściej odsłuchiwanych utworów oraz takiej, która będzie zawierała propozycje od Spotify oparte na poprzednim roku. Fajny dodatek, z którego sam skorzystałem.

Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do sprawdzenia swojego podsumowania. Dla przypomnienia znajdziecie je tutaj.