Sonos i Plex – świetnie zapowiadający się duet

Sonos i Plex

Najnowsza informacja prasowa dotycząca integracji platform, jaka trafiła do mnie od twórców genialnego serwera multimediów, jakim jest Plex, to kolejny krok w kwestii królowania firmy Sonos w segmencie produktów pozwalających budować systemy multiroom. Poprzednim było udostępnie użytkownikom usługi Apple Music, co do dziś stanowi wyjątek w stosunku do konkurencji. Aktualnie nie ma przesłanek, aby inni producenci mieli otrzymać dostęp do usługi streamingowej z Cupertino i szczerze zastanawia mnie, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie.

Jednak powróćmy do samego Plexa. Od momentu, kiedy aplikacja klienta tego serwera pojawiła się na nowym Apple TV, korzystam z niej notorycznie i przeniosłem w jej zasoby całą kolekcję wideo. Sposób, w jaki serwuje, gromadzi i opisuje ona zebrane materiały, jest rewelacyjna i myślę, że dla wielu z Was może stać się trudną do odparcia pokusą, aby pozbyć się pudełek z filmami i zrzucić wszystko na swój serwer NAS, pozostawiając organizację kolekcji mechanizmom, jakie oferuje Plex.

Podobnie ma się sytuacja z muzyką. Co prawda nic nie jest w stanie powstrzymać mojej pasji kolekcjonowania muzyki w postaci płyt winylowych, jednak w przypadku płyt CD zrzucenie ich do postaci bezstratnej i przechowywanie w odpowiednio zarządzanej bibliotece jest kuszącą alternatywą. Sam Plex ma taką możliwość i zapewnia atrakcyjną wizualnie prezentację kolekcji.

Idąc z duchem czasu najwygodniejszym i najszybszym sposobem do korzystania z tak stworzonej kolekcji jest bezprzewodowy system, jaki zapewnia firma Sonos. Dostęp do kolekcji z poziomu dedykowanej aplikacji na pewno będzie wygodnym rozwiązaniem.

Podoba mi się sposób, w jaki firma Sonos walczy o rynek. Kolejna doskonała integracja po raz kolejny podnosi atrakcyjność ich produktu. Co prawda wciąż preferuję odsłuch w klasycznej formie, przy użyciu moich klocków HiFi, jednak w przypadku kiedy będę chciał się uzbroić w system multiroom wybór będzie od tego momentu ułatwiony. Nie zmienia to faktu, że aktualni posiadacze produktów tej firmy dostaną kolejny ciekawy element, który pozwoli jeszcze lepiej wykorzystywać posiadany sprzęt.

0 0 vote
Article Rating