Uruchomienie filmu z YouTube w trybie PiP – macOS Sierra

install-macos-sierra

Jedną z bardziej oczekiwanych nowości w macOS Sierra jest możliwość wykorzystania funkcji Picture in Picture. W skrócie jest to wyciągnięcie wyświetlanego wideo poza okno przeglądarki, bezpośrednio na pulpit. Funkcja o tyle przydatna, że możemy oglądać sam obraz bez otoczki serwującej go strony i samej przeglądarki. Niestety nie wszędzie funkcja ta jest uwidoczniona przez odpowiedni przycisk. Dla przykładu nie znajdziecie go w YouTube, który na pewno będzie najczęstszym beneficjentem tej nowej funkcji.

Jak w takim razie uruchomić tryb PiP dla filmu z YouTube? Rozwiązanie o ile mało ergonomiczne jest dość proste. Wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na wyświetlanym ekranie, co wywoła menu kontekstowe YouTube, po czym kliknąć prawym klawiszem raz jeszcze, co wywoła menu kontekstowe Safari. Poniżej możecie zobaczyć, wygląd poszczególnych menu.

youtube_pip_sierra

Tutaj wystarczy wybrać opcję Włącz obraz w obrazie i gotowe. Mam nadzieję, że wkrótce w YouTube pojawi się odpowiedni przycisk, który ułatwi korzystanie z PiP w macOS Sierra. Na tę chwilę musimy się posiłkować tym mało wygodnym rozwiązaniem.

0 0 votes
Article Rating