Sekretne kody iPhone’a

krótkie_kody_01

Dawniej, gdy królowały zwykłe słuchawki, zwane dziś w odróżnieniu od smartfonów featurephone’ami lub dumbphone’ami, prawdziwą wiedzą tajemną było posiadanie wiedzy na temat różnych kodów pozwalających na wyciągnięcie informacji niedostępnych z poziomu systemu lub zmianę parametrów telefonu, a nawet ściągnięcie blokady SIMlock.

Nadal w użyciu jest sporo kodów pozwalających na wyświetlenie wybranych informacji bez konieczności wysyłania płatnych SMSów, czy wertowania opcji systemowych. Poniżej kilka takich kodów, które działają w słuchawkach Apple (znakomita większość z nich współpracuje również z innymi telefonami).

*3001#12345#* i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wejście w tzw. tryb Field mode.

krótkie_kody_02

Uruchomiona w ten sposób aplikacja wyświetla sporo niedostępnych normalnie dla zwykłego użytkownika informacji, związanych z aktualnymi parametrami sieci komórkowej, karty SIM itp.

*#06# – wyświetla numer IMEI, czyli unikalny identyfikator urządzenia.

Numer ten, razem z danymi karty SIM identyfikują abonenta w sieci komórkowej. Znając numer IMEI operator może zdjąć blokadę SIM lub zrobić z telefonu cegłe, gdy np. zgłosimy jego kradzież.

krótkie_kody_03

*#21# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – po chwili zobaczymy obecne ustawienia dotyczące przekazywania połączeń głosowych, danych i faksu (?).

*#30# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetla informację dotyczącą aktualnego stanu prezentacji naszego numeru podczas wykonywania połączeń.

*#33# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – po chwili zobaczymy obecne ustawienia dotyczące blokowanych połączeń.

*#43# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – po chwili zobaczymy obecne ustawienia dotyczące połączeń oczekujących.

*#61# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer, na który przekazywane są nieodebrane połączenia.

*#62# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer, na który przekazywane są połączenia, gdy jesteśmy poza zasięgiem, lub mamy wyłączony telefon.

*#67# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer, na który przekazywane są nieodebrane połączenia, gdy nasz numer jest w tym czasie zajęty.

5005# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer IMSI.

Poniższe kody są zależne od operatora i taryfy:

*101# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – zobaczymy bieżące saldo niezapłaconych faktur i kwoty wydanej poza abonamentem.

*104# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan minut na numery stacjonarne oraz okres ich ważności.

*106# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan minut dostępnych w roamingu oraz okres ich ważności.

*107# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan konta transmisji danych oraz okres jego ważności.

*109# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan pakietów SMS/MMS oraz okres ich ważności.

*110# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli limit kredytowy ustawiony dla naszego numeru po którego przekroczeniu nie będzie można wykonywać połączeń.

*111# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – zarządzanie kontem.

*120# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – aktywacja usługi „Zadzwoń do mnie”.

*121# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer abonencki naszego telefonu.

*124# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli aktualną kwotę telefonu w abonamencie do zapłaty oraz numer konta, na który należy dokonać zapłaty.

To oczywiście nie wszystkie tzw. krótkie kody, których wprowadzenie wyświetla wiele interesujących informacji. Jeśli znacie inne podajcie je w komentarzach. A ponieważ kody nie działają w każdej sieci, lub zwracają kompletnie różne dane – podzielcie się wynikami swoich badań :)

Ja sprawdziłem powyższe kody z iPhone w sieci Play, telefon z abonamentem (Postpaid). Należy dodać, że kodów tych nie można aktywować na zablokowanym telefonie, na klawiaturze pozwalającej na wykonywanie wyłącznie połączeń alarmowych.
4.5 2 votes
Article Rating