Sekretne kody iPhone’a
Dawniej, gdy królowały zwykłe słuchawki, zwane dziś w odróżnieniu od smartfonów featurephone’ami lub dumbphone’ami, prawdziwą wiedzą tajemną było posiadanie wiedzy na temat różnych kodów pozwalających na wyciągnięcie informacji niedostępnych z poziomu systemu lub zmianę parametrów telefonu, a nawet ściągnięcie blokady SIMlock.
Nadal w użyciu jest sporo kodów pozwalających na wyświetlenie wybranych informacji bez konieczności wysyłania płatnych SMSów, czy wertowania opcji systemowych. Poniżej kilka takich kodów, które działają w słuchawkach Apple (znakomita większość z nich współpracuje również z innymi telefonami).
*3001#12345#* i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wejście w tzw. tryb Field mode.
Uruchomiona w ten sposób aplikacja wyświetla sporo niedostępnych normalnie dla zwykłego użytkownika informacji, związanych z aktualnymi parametrami sieci komórkowej, karty SIM itp.
*#06# – wyświetla numer IMEI, czyli unikalny identyfikator urządzenia.
Numer ten, razem z danymi karty SIM identyfikują abonenta w sieci komórkowej. Znając numer IMEI operator może zdjąć blokadę SIM lub zrobić z telefonu cegłe, gdy np. zgłosimy jego kradzież.
*#21# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – po chwili zobaczymy obecne ustawienia dotyczące przekazywania połączeń głosowych, danych i faksu (?).
*#30# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetla informację dotyczącą aktualnego stanu prezentacji naszego numeru podczas wykonywania połączeń.
*#33# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – po chwili zobaczymy obecne ustawienia dotyczące blokowanych połączeń.
*#43# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – po chwili zobaczymy obecne ustawienia dotyczące połączeń oczekujących.
*#61# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer, na który przekazywane są nieodebrane połączenia.
*#62# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer, na który przekazywane są połączenia, gdy jesteśmy poza zasięgiem, lub mamy wyłączony telefon.
*#67# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer, na który przekazywane są nieodebrane połączenia, gdy nasz numer jest w tym czasie zajęty.
5005# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer IMSI.
Poniższe kody są zależne od operatora i taryfy:
*101# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – zobaczymy bieżące saldo niezapłaconych faktur i kwoty wydanej poza abonamentem.
*104# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan minut na numery stacjonarne oraz okres ich ważności.
*106# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan minut dostępnych w roamingu oraz okres ich ważności.
*107# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan konta transmisji danych oraz okres jego ważności.
*109# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli stan pakietów SMS/MMS oraz okres ich ważności.
*110# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli limit kredytowy ustawiony dla naszego numeru po którego przekroczeniu nie będzie można wykonywać połączeń.
*111# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – zarządzanie kontem.
*120# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – aktywacja usługi „Zadzwoń do mnie”.
*121# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli numer abonencki naszego telefonu.
*124# i naciskamy zieloną słuchawkę połączenia – wyświetli aktualną kwotę telefonu w abonamencie do zapłaty oraz numer konta, na który należy dokonać zapłaty.
To oczywiście nie wszystkie tzw. krótkie kody, których wprowadzenie wyświetla wiele interesujących informacji. Jeśli znacie inne podajcie je w komentarzach. A ponieważ kody nie działają w każdej sieci, lub zwracają kompletnie różne dane – podzielcie się wynikami swoich badań :)
Ja sprawdziłem powyższe kody z iPhone w sieci Play, telefon z abonamentem (Postpaid). Należy dodać, że kodów tych nie można aktywować na zablokowanym telefonie, na klawiaturze pozwalającej na wykonywanie wyłącznie połączeń alarmowych.
Jeżeli ktoś na stałe zamienić chce wskaźnik jakości sygnału z GUI na liczby to należy wprowadzić iPhone najpierw w field test more *3001#12345#* następnie przytrzymać przycisk „standbye” aż pokaże się na ekranie suwak do wyłączenia, puszczają „standbye” naciskamy na przycisk „home” i trzymamy aż ukaże się nasz „homescreen”.
Możecie teraz klikając na wskaźnik zmienić na GUI lub na liczby dB
Przywrócenie GUI wskaźnika na stałe poprzez ponowne wywołanie field test mode.
Dokładnie! Sam to włączałem chyba w 2008 na starym iPhone, ale nie pamiętałem kombinacji. Dzięki za przypomnienie :)
A jak zrobić dB w iphone 11? Bo nie ma home button