Resetowanie AirPods

Wygląda na to, że najnowsze słuchawki Apple szturmem zdobywają segment bezprzewodowy. Zupełnie mnie to nie dziwi. Również uważam, że to jeden z najciekawszych produktów, jakie powstały w Cupertino w ostatnich latach. Ostatecznie wygoda ich użytkowania i okiełznanie wciąż kłopotliwej, zwłaszcza w kontekście przełączania się pomiędzy urządzeniami, technologii Bluetooth przy użyciu chipa W1 stanowi kolejny krok naprzód. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie Apple pozostanie firmą, która potrafi jak nikt inny wziąć na swój warsztat rozwiązania znane od lat i pokazać szerokiemu gronu użytkowników i pozostałych firm, jak można optymalnie je wykorzystać.

Co prawda sam nie skusiłem się na zakup AirPodsów, jednak wynika to wyłącznie z moich wymagań dotyczących brzmienia używanych przeze mnie sprzętów audio. Nie zmienia to faktu, że liczba nabywców rośnie. Jednocześnie jest to produkt na tyle świeży, że „choroby wieku dziecięcego” na pewno będą je dotykać przez jakiś czas. Pierwszą z nich był problem z samoistnym rozładowywaniem. Na szczęście dla części użytkowników udało się rozwiązać ten problem ostatnią aktualizacją oprogramowania. Co jednak w przypadku, kiedy słuchawki zaczną odmawiać posłuszeństwa? Z pomocą przychodzi wszechmocny reset. Pytaniem pozostaje jak go wykonać.

Jeżeli Wasze AirPodsy sprawiają problemy, to umieśćcie obie słuchawki w etui i przytrzymajcie przycisk łączenia (nazywany też przyciskiem konfiguracji) przez 15 sekund. Po upływie wskazanego czasu dioda stanu zacznie mrugać na pomarańczowo. Po tym procesie musicie ponownie sparować słuchawki ze swoim urządzeniem. Warto również pamiętać, że jeżeli konfigurowaliście uruchomienie pauzy przez podwójne puknięcie w słuchawkę, to ponownie musicie tę opcję skonfigurować.

Mam nadzieję, że nie będziecie nigdy zmuszeni do skorzystania z tej opcji, warto mieć jednak świadomość istnienia takiej możliwości w przypadku pojawienia się problemów z działaniem AirPods. Warto potraktować to jako pierwszy krok przed kontaktem ze wsparciem Apple, czy serwisem. Swoją drogą ciekaw jestem, ilu z Was kupiło najnowsze słuchawki od Apple i jakie są Wasze wrażenia. Koniecznie dajcie o tym znać w komentarzach.

4 2 votes
Article Rating