Odtwarzanie filmów z torrentów – TorrenTV

Temat torrentów chyba od początku był kontrowersyjny. Nie wnikając jednak w zawartość plików udostępnianych w ten sposób, oraz ich legalność należy przyznać, że wykorzystanie sieci P2P znacząco odciąża serwery i przyspiesza transmisję plików.

Oczywiście dystrybucja multimediów w ten sposób to dziś wręcz standard. Aby móc obejrzeć film „z torrentów” należy najpierw go ściągnąć na dysk komputera oprogramowaniem klienckim takim jak np. uTorrrent. A później użyć odtwarzacza, np. VLC. Grupa programistów wpadła na pomysł aby upodobnić cały proces do streamingu, czyli ściągamy z wyszukiwarki plik .torrent następnie wrzucamy go w okno dedykowanej aplikacji, a ta zajmuje się pobraniem odpowiednich fragmentów filmu, dekodowaniem w czasie rzeczywistym i wysyłką tak przygotowanego materiału wprost do Apple TV.

torrentv_01

Pomysł prosty i genialny zarazem, prawda? Program jest już dostępny w wersji beta, zarówno na OS X, Windows oraz Linuksa. Niestety u mnie nie udało się osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Być może to kwestia „czystości” systemu, wydajności komputera lub konfiguracji sieci (sprawdzałem wersję dla Maca oraz PC). Ponieważ TorrenTV czeka z komunikatem Waiting for Apple TV stawiam na to ostatnie. Tylko, że wszystkie inne programy korzystające z AirPlay działają jak należy, połączenie bezprzewodowe z pośrednictwem repeatera, też nie sprawia problemów…

torrentv_02

Niemniej uważam, że warto się temu projektowi przyglądać, sam będę śledził postępy i sprawdzał kolejne wersje programu TorrenTV.

0 0 vote
Article Rating