Idealne środowisko pracy – Noisli

Noisli

Produktywność to jeden z ciekawszych tematów w dobie powszechnych rozproszeń i wszechobecnej prokrastynacji. Jak wiecie, ja sam bardzo interesuje się wspieraniem tego aspektu życia. Zarówno oprogramowaniem jak i rozwiązaniami przyśpieszającymi wykonywanie codziennych, powtarzających się zadań. Zdaję sobie jednak sprawę jak ważne jest środowisko w jakim pracujemy.

Na co dzień spotykam się ze stwierdzeniami, które dają jasno do zrozumienia jak pomocny jest otaczający nas szum. Przebywanie w kawiarniach i praca w otoczeniu typowych dla tego miejsca dźwięków, wpływa podobno na wzrost produktywności. Analogicznie wygląda to w kwestii szumu padającego deszczu, piorunów czy przejeżdzających pociągów. Piszę podobno, bo sam przyznaję nigdy nie spróbowałem scenariusza „kawiarnianego”, wiem jednak że pozostałe dźwięki o których wspominam rzeczywiście mają pozytywny wpływ na koncetrację czy też poczucie relaksu.

Postanowiłem, że czas tą niewiedzę zmienić w świadomość. Jako, że żadna kawiarnia nie jest mi aktualnie po drodze, nie umiem wywoływać deszczu, a pociągi są zbyt daleko od miejsca mojego zamieszkania postanowiłem stworzyć sobie odpowiednie warunki w domowym zaciszu. Istnieje sporo aplikacji, które to umożliwiają, jednak najbardziej spobała mi się strona internetowa Noisli.

Minimalistyczna witryna oferuje trzy tryby, które generują zestaw imitujących dźwięki otoczenia sampli. Pierwszy jest całkowicie losowy, drugi wspomaga produktyność a trzeci zapewnia efektywny relaks. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się strona wizualna Noisli. Każda kategoria posiada śliczną niezwykle prostą ikonę, której kliknięcie uruchamia dane dźwięki. Dodatkowo tło zmienia kolor, powoli przenikając od barwy do barwy, co w moim przypadku powoduje pozytywne odczucia estetyczne. Warto założyć w tym serwisie konto. Dzięki temu mogę zachowywać ulubione kombinacje dźwięków oraz uruchamiać timer automatycznie wyciszający odtwarzanie po zadanym okresie czasu. Ciekawą opcją jest również edytor tekstu, który wpisuje się w aktualne trendy minimalizu w kategorii tego typu narzędzi. Pamiętajcie że jest on w wersji beta i nie polegałbym na nim w toku codziennej pracy. Mimo to uważam, że to całkiem miły dodatek.

Dzięki tej prostej witrynie mogłem łatwo sprawdzić jak wpływa na mnie biały szum. Mogę Wam powiedzieć, że w sytacjach kiedy chcę się solidnie skupić rzeczywiście doceniam Noisli. Dźwięki, które generuje, niewątpliwie wpływają pozytywnie na komfort pracy i trudno tego nie dostrzec. Ciekaw jestem czy Wy korzystacie z podobnych rozwiązań. Może preferujecie pracę w kawiarniach i jest to dla Was solidny kop produktywności. Koniecznie dajcie znać. Ja zaczynam się przekonywać i chyba czas spakować MacBook’a w torbę i znaleźć przytulny stolik w pobliskim lokalu.

P.S. Nie polecam dźwięku strumienia, mam niedparte wrażenie że może powodować wzrost wizyt w toalecie. Zwłaszcza w połączeniu z kawą.

0 0 vote
Article Rating