Wyłączenie plakietki z ilością wiadomości w aplikacji Mail

Mail_icon

Jakiś czas temu pisałem na temat korzyści płynących ze zmiany przyzwyczajeń związanych z korzystaniem z poczty. Wyłączanie klienta zamiast chowania jego okna dla wielu z Was może być kłopotliwe, jednak gwarantuje to kompletne odcięcie od napływających wiadomości.

Oczywiście istnieje inny sposób na eliminację tego rozproszenia. Wyłączenie wszelkich powiadomień związanych z aplikacją Mail. Tak jak powiadomienia dźwiękowe nie są problemem – odpowiednia opcja znajduje się w preferencjach programu – to usunięcie plakietki na ikonie w systemowym docku, która informuje o ilości nieprzeczytanych wiadomości, nie jest tak oczywiste. Pozwólcie, że ułatwię Wam tą zmianę.

W tym celu musicie udajcie się do Preferencji systemowych i wejdźcie do zakładki Powiadomienia. Tutaj wystarczy odnaleźć na liście programów aplikację Mail i odznaczyć opcję Plakietka na ikonie. W tym samym miejscu możecie skonfigurować również inne parametry powiadomień dla systemowego klienta poczty.

mail_badge_disable
W mojej opinii opcja wyłączenia plakietki na ikonie powinna być dostępna bezpośrednio w preferencjach aplikacji. Potrafię jednak zrozumieć chęć Apple do agregacji w jednym miejscu wszelkich ustawień powiadomień. Dajcie znać, jak Wy podchodzicie do poczty elektronicznej. Czy traktujecie ją jako ciągły kanał komunikacji? Czy tak jak ja otwieracie ją w śliśle określonych sytuacjach i zajmujecie się obsługą Waszego Inbox nie zakłócając bieżących czynności? Liczę na Wasze komentarze.

0 0 votes
Article Rating