Zdalne usypianie Maka (wersja jeszcze darmowa)

Do stworzenia tego wpisu zmotywowały mnie artykuły na blogach, które lubię, odwiedzam i Wam polecam :) Pierwszy z nich ukazał się na łamach iMagazine – Zdalne usypianie Maka (wersja darmowa) a drugi na świetnej Fabryce Pikseli – Zdalne usypianie Maka. Dodatkowym stymulantem jest pojawienie się już jakiś czas temu aplikacji PC Monitor w wersji da OS X. I na niej dziś się skupię w kontekście treści obu wspomnianych artykułów.

Jakkolwiek metody opisane przez autorów są ciekawe, sprawnie działające i posiadają wręcz nieograniczone możliwości oraz spory ładunek edukacyjny, część użytkowników z wrodzonego lenistwa lub niewielkiej wiary we własne możliwości może zrezygnować z podążania drogą według podanych receptur. Dlatego proponuję alternatywę, darmową i nie wymagającą jakiejkolwiek pracy z naszej strony – zapoznanie się z rozwiązaniem ponad rok temu opisywanym na applesauce. Na chwilę obecną istotną zmianą jest to, że możemy – co prawda w nieco ograniczonym zakresie, w porównaniu do wersji dla Windows – kontrolować zdalnie komputery pracujące pod systemem OS X!

Od 25 lipca b.r. możemy za darmo ściągnąć ze strony producenta „agenta” PC Monitor. Poniżej kilka zrzutów przedstawiających możliwości konfiguracji.

Oczywiście aby zdalnie kontrolować naszego Maczka potrzeba innego komputera (może to być też PC z Windą lub Linuksem) z dostępem do Internetu lub mobilnego urządzenia (smartfon lub tablet z jednym z systemów: iOS, Android Windows Phone 7, Windows 8) wraz z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Co ważne, od końca zeszłego roku appka uniwersalna dla iOS jest ZA DARMO!

Nie będę wymieniać tu wszystkich możliwości tego rozwiązania, ich opis znajdziecie w poprzednim artykule. W każdym bądź razie możemy zdalnie uśpić naszego Maczka (niestety na dzień dzisiejszy nie można zdalnie go obudzić…), możemy sprawdzić wykorzystanie zasobów komputera, wysłać wiadomość, wylogować użytkownika czy po prostu zrestartować bądź wyłączyć komputer. Zresztą sprawdźcie i pobawcie się sami :)

Poniżej trochę zrzutów aplikacji dla iOS, tym razem pochodzących z iPhone:

[nggallery id=34]