WhatFont – rozpoznawanie czcionki w przeglądarce

WhatFont

Porządna typografia na stronie jest w cenie. Często oglądam witryny zastanawiając się jakiej czcionki użył autor. Różnice potrafią mieć poziom niuansów więc czasami ciężko się zorientować czy to powszechny krój czy coś bardziej wysublimowanego. Tego typu problemy to już dla mnie przeszłość dzięki świetnemu rozszerzeniu dla Safari o nazwie WhatFont.

Ten mały dodatek pozwala po uaktywnieniu zweryfikować, z jaką czcionką mamy do czynienia. Jedyne co należy zrobić to najechać na dany tekst i w chmurce obok kursora wyświetlona zostanie jej nazwa. Mało tego, kliknięcie w danym miejscu wyświetla dodatkowe informacje takie jak kolor, rozmiar i źródło danego fontu. Dodatek ten zapewnia wsparcie dla dwóch najważniejszych źródeł czyli Typekit oraz Google Font API.

Myślę, że to rozszerzenie może okazać się pomocne dla wielu z Was. Oprócz wersji dla Safari autor przygotował odpowiedni dodatek dla przeglądarki Chrome. Niestety WhatFont nie jest od dłuższego czasu rozwijane. Nie zauważyłem jednak żadnych problemów z działaniem, w moim przypadku sprawuje się znakomicie. Jedynym mankamentem jest ikona na belce Safari, która nie została dostosowana do ekranów Retina. Poza tym, zgrzytów brak.

Rozszerzenie WhatFont możecie pobrać TUTAJ

0 0 votes
Article Rating