Nowa klawiatura bezprzewodowa Apple?

apple_new_keyboard

W sieci pojawiła się plotka dotycząca pojawienia się nowej klawiatury bezprzewodowej od Apple. Przyznaję, że po ostatnim keynote po cichu liczyłem na taką nowość. Niestety zmiany jakie rzekomo mają zostać wprowadzone nie do końca mnie przekonują i wątpię w faktyczne pojawienie się takiego modelu o którym mówią przecieki. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zdjęcia pojawiły się w oficjalnym sklepie Apple, co prawdopodobnie było typowym efektem syndromu „o jeden klik za daleko”, zmiana jest realna.

Jak już wspomniałem liczyłem na premierę nowej klawiatury zewnętrznej od Apple. Skoro pojawiła się nowa technologia osadzenia klawiszy na mechanizmach typu Butterfly, to dlaczego nie dać jej użytkownikom starszych modeli MacBooków oraz iMaców, którzy na co dzień korzystają z zewnętrznej klawiatury. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście nowa technologia wpływa na komfort pisania, to myślę że znajdzie się spora grupa zainteresowanych osób.

Drugą nowością ma być podświetlenie. Funkcja przydatna, jednak czy niezbędna? Z klawiatury zewnętrznej korzysta się najczęście przy biurku. W miejscu, gdzie w nocy najczęściej ma się włączoną lampkę lub inne oświetlenie pomocnicze. Oczywiście sporo osób lubi pracować w ciemności, co nie należy do najzdrowszych dla oczu sposobów. Inaczej jest w kwestii MacBooków, których używa się w różnych warunkach i często jest to funkcja niezbędna do zapewnienia jakiegokolwiek komfortu pracy. Możliwe, że nowa klawiatura otrzyma podświetlenie LED znane z najnowszych MacBook’ów. Prawdopodobnie ta technologia ma na tyle małe zużycie prądu, że nie wpłynie znacząco na czas pracy na baterii.

Ciekaw jestem, jak zostanie rozwiązana kwestia zmiany przycisku Eject na Power. Zastanawiam się, jak zostanie umożliwione włączanie komputera przy użyciu tego klawisza. Ostatecznie klawiatura inicjuje się dopiero po uruchomieniu zasilania komputera. Podejrzewam, że będzie on służyć wyłączeniu lub uśpieniu OS X.

Pozostaje czekać no rozwój wypadków i nowy produkt w sklepie Apple. Myślę, że jeżeli nie zostanie uzbrojona w nowe mechanizmy klawiszy, to mało osób zdecyduje się na zmianę swoich aktualnych klawiatur. Liczę na to, że otrzyma wszystkie nowości. Chętnie ją wtedy przetestuje. Jak wiecie piszę sporo i każdy wzrost komfortu tej czynności jest mile widziany. A jak wy nastawiacie się do tej przypuszczalnej nowości?