Moje Boje: Brak pliku HAL.DLL – błąd uruchamiania systemu Windows

Przykrym doświadczeniem jest komunikat tekstowy o braku pliku HAL.DLL zamiast logo Windowsa zwiastujacego szybkie uruchomienie systemu. Istnieje dość proste rozwiązanie tego problemu wymagające jedynie posiadania nośnika z wersją instalacyjną systemu Windows. Co w takim przypadku?Poniżej intrukcja:

1. Uruchamiamy instalator systemu Windows z płyty instalacyjnej, po czym czekamy aż załaduje się do momentu wyboru opcji instalacji (instalator pyta czy chcemy instalować system czy może użyć konsoli odzyskiwania).

2. Czas dostać się do konsoli instalatora więc więc naciskamy klawisz R.

3. Po uruchamieniu konsoli zostaniemy zapytani do której instalcji systemu Windows chcemy się zalogować domyślnie będziemy mieli wybór tylko jednej instalacji więc ją wybieramy i wpisujemy hasło administratora.

4. Czas na naprawienie problemu czyli wchodzimy na płytę z instalatorem do katalogu i386 i wykonujemy polecenie “copy hal.dl_ c:\windows\system32\hal.dll”

5. Po pomyślnym skopiowaniu pliku uruchamiamy ponownie system i powinnismy się cieszyć widokiem ładującego się systemu Windows.

Istnieje również rozwiązanie poprzez użycie polecenia bootcfg, jednak próbowałem tego rozwiązania i przynosi ono mizerne efekty. Dla zainteresowanych HAL.DLL odpowiada za jedną z warstw obsługi sprzętu w Windows 2000/XP (dokładnie za tzw. Hardware Abstraction Layer).

0 0 vote
Article Rating