Lifeline – genialna gra oparta o dialog

Lifeline Game

Taylor śpi. Zanim poradziłem mu sen w pobliżu zniszczonego silnika, który promieniuje radioaktywnie sprawdziłem czy dana dawka jest w stanie mu zaszkodzić. Mam nadzieję, że z moją pomocą uda mu się w jakiś sposób uwolnić z planety na której rozbił się jego statek. Każda pochopna rada może się skończyć jego śmiercią, a dziwne zrządzenie losu spowodowało, że to właśnie ze mną nawiązał kontakt. Teraz nerwowo czekam aż się obudzi i postaram się pomóc mu w podjęciu kolejnych decyzji, które zaważą o jego życiu lub śmierci.

Nie, nie zwariowałem. Wciągnąłem się w genialną grę o nazwie Lifeline. Całość polega na dialogu z postacią o wdziędznym imieniu Taylor, której statek rozbił się na odległej planecie. Na szczęście wciąż działa jego urządzenie do komunikacji i dziwnym trafem połączył się on właśnie ze mną. Niestety gra nie została przetłumaczona na język polski, wystarczy jednak dość podstawowa znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego.

Lifeline Game

Rozgrywka jest rozłożona w czasie i często przyjdzie Ci poczekać na to, aż Taylor wykona daną czynność którą razem ustaliliście. Oczywiście zostaniesz powiadomiony o wiadomości od głównego bohatera. Jeżeli posiadasz Apple Watch, to możesz kontynuować dialog przy jego użyciu.

Całość jest napisana tak ciekawie, że wciąga bez reszty. Dialogi są naturalne i idealnie odwzorowują napięcie i emocje konwersacji. Pozwala się to wczuć w fabułę i mieć przeświadczenie, że te wszystkie wydarzenia rzeczywiście mają miejsce gdzieś tam w kosmosie. Przyznaję, że ta gra zdecydowanie wzmożyła mój apetyt na książkę „Marsjanin”, która opowiada o podobnych wydarzeniach.

Zdecydowanie polecam Wam zakup. Odpowiednie podejście i zaangażowanie w dialog z Taylorem wciągnie Was bez reszty. Nie pozwólcie aby tak doskonała historia Was ominęła! Ja tymczasem czekam, aż rozbitek się obudzi i postaram się pomóc mu wyjść z tej beznadziejnej sytuacji w jakiej się znalazł…

Grę Lifeline znajdziecie w AppStore w cenie 2,99 €

0 0 vote
Article Rating