Automatyczne flagowanie zadań na dziś w OmniFocus

Omnifocus Logo

Od dłuższego czasu zadania, które trafiają do mojego OmniFocusa są planowane do wykonania przy użyciu parametru Defer Date. Dlaczego właśnie w ten sposób wyjaśniałem w osobnym artykule. Całość opiera się na flagowaniu tych zadań, które powinienem wykonać danego dnia w oparciu właśnie o tę datę.

Oczywiście ręczne przeszukiwanie odpowiednich pozycji i ich flagowanie byłoby irytującą czynnością. Z tego względu wykorzystałem skrypt, który został stworzony przez Coltera Reed’a. Umożliwia on przeskanowanie wszystkich zadań i oflagowanie tych, których Defer Date przypada właśnie na dziś.

W moim przypadku uruchamia się on automatycznie co 30 minut pod warunkiem, że jestem zalogowany w systemie. Dzięki temu mogę dodawać zadania z dzisiejszą datą w polu Defer Date przy użyciu funkcji Quick Entry. Skrypt daje mi pewność, że nie dalej jak za 30 minut zostaną one oflagowane i wyświetlone w odpowiedniej perspektywie. Ja zaoszczędzam sobie w ten sposób jeden krok mniej w postaci oflagowania zadania przy użyciu skrótu klawiaturowego.

Całość opiera się na skrypcie Apple Script oraz makrze Keyboard Maestro, które uruchamia się cyklicznie. Poniżej treść:

tell application „OmniFocus”
set todayDate to current date
set todayDate’s hours to 0
set todayDate’s minutes to 0
set todayDate’s seconds to 0
set tomorrowDate to todayDate + 1 * days
tell default document
set todayTasks to (flattened tasks where (defer date ≥ todayDate and defer date < tomorrowDate))
repeat with t in todayTasks
set t’s flagged to true
end repeat
end tell
end tell

Jeżeli chcecie skonfigurować makro w Keyboard Maestro to poniżej ściąga w formie graficznej. Oczywiście, możecie ściągnąć też gotowe rozwiązanie w TYM miejscu.

omni_flag_macro

Jeżeli chodzi o mój sposób na korzystanie z OmniFocus, to absolutnie polecam to rozwiązanie. Aktualnie mogę dodawać zadania i planować je na kolejne dni bez obaw, że nie oflaguję ich w odpowiednim czasie lub najzwyczajniej przeoczę. Ostatecznie Due Date rezerwuję dla zupełnie innego zastosowanie o czym więcej znajdziecie we wpisie na temat wykorzystania z Defer Date oraz Due Date.

Źródło: Colter Reed

0 0 vote
Article Rating