Hard Rock Case

Przyzwyczailiśmy się już, że na większości zagranicznych produktów – mimo ich zgoła innego pochodzenia – znajdziemy znajomą i jednoznaczną informację: Made in China. Nie, żebym miał zamiar krytykować czy wybrzydzać, z ekonomią się nie wygra, więc trudno dziwić się, że znaczna część globalnej produkcji realizowana jest właśnie tam.

Tym bardziej miło jest móc dorwać w swoje dłonie gadżet zaprojektowany i wykonany od początku do końca w tym samym kraju. Dzięki szczodrości MacKozera, jako laureat :P sympatycznego konkursu, który odbył się kilka tygodni temu na jego blogu, stałem się posiadaczem kozackiego …etui (?) dla iPhone 4 – Made in U.S.A.

Co prawda Krystian już sam opisał ten gadżet u siebie, jednak nie mogłem sobie odmówić przyjemności opisania swoich wrażen ;) Aby jednak nie powielać, będę chwalić się krótko :D

Najczęściej ochrona naszych smartfonów sprowadza się do plastikowego, gumowego, poliwęglanowego czy też silikonowego etui lub opaski (jak np. wszelakie bumpery). Rokform Rokbed to solidny, aluminiowy pancerz, któremu bliżej do Element Vapor 4.

Potwierdzam słowa MacKozera – Rokform Rokbed jest małym dziełem sztuki, jakość wykonania i spasowania elementów idealnie dopełnia wzornictwo iPhone 4. Twarde, czarne (choć dostępne jest w sumie w 12 różnych kolorach – niestety ta gama barw dotyczy tylko elementu osłaniającego złącze docka…) aluminium jest miłe w dotyku, daje poczucie pewności chwytu a przy tym absolutnie nie sprawia dyskomfortu podczas uścisku. Wszystkie złącza i przyciski są dostępne praktycznie bez problemu (choć raczej w oryginalnym docku telefonu nie umieścimy), słuchawka nie jest jakoś znacząco pogrubiona.

Pudełko, jego zawartość oraz Rokbed w użyciu i całej swojej krasie:

[nggallery id=13]

Jestem przekonany, że ta aluminiowa zbroja nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też w stanie dobrze ochronić iPhone’a (nie zamierzam eksperymentować!) ;) Mimo wszystko przy upadku powstałe naprężenia gdzieś się muszą rozejść. O ile w przypadku etui gumowanych struktura materiału zapewnia absorbcję tychże, to aluminium czy jakikolwiek inny metal dobry amortyzatorem raczej nie jest…

Podobne wpisy:

Test Incipio Silicrylic

0 0 vote
Article Rating