Dotknij dźwięku czyli Listen dla iPhone – pierwsze wrażenia

MacPaw, to jak sądzę, znana większości czytelnikom i ogólnie macuserom grupa ukraińskich deweloperów, która popularność zawdzięcza takim narzędziom jak CleanMyMac czy Gemini. Swoją działalność rozszerzyli ostatnio o platformę iOS, publikując trzy dni temu interesujący, minimalistyczny odtwarzacz muzyczny pod nazwą Listen.

IMG_0749

No tak, ale po co takie oprogramowanie, skoro sam iOS zawiera aplikację pod nazwą Muzyka, która spełnia swoje zadanie znakomicie? Tym bardziej, że w App Store można znaleźć multum alternatywnych playerów, z setką mniej lub bardziej przydatnych opcji, oraz interfejsami tak różnorodnymi, że na 99% da się zadowolić gust najwybredniejszego użytkownika. Ja sam korzystam z odtwarzaczy w dość podstawowy i raczej nieuporządkowany sposób. Rzadko tworzę playlisty, nie oceniam utworów, preferuję słuchanie całego albumu, pałam niechęcią do trybu odgrywania losowego (shuffle). Co więcej, jestem uzależniony od Spotify Premium, więc dość rzadko uruchamiam jakikolwiek inny player.

IMG_0750

To co mnie zaciekawiło – poza faktem, że Listen jest appką darmową – to sposób jej obsługi. Program praktycznie nie posiada żadnych widocznych przycisków (co jest spójne z ideą i stylistyką iOS7), a wszystkie operacje, takie jak: odtwarzanie, pauza, następny utwór, poprzedni utwór, dodawanie do ulubionych, wybór playlisty, wyszukiwanie, włączenie trybu losowego, dzielenie się z innymi informacją o tym czego w danej chwili słuchamy, czy wreszcie przekierowanie audio do odbiornika AirPlay, odbywają się za pomocą gestów!

IMG_0752

Tapnięcie, przesunięcie palca w danym kierunku i cel osiągnięty. Muszę przyznać, że działa to wszystko wręcz perfekcyjnie, a w połączeniu z estetyczną stylistyką, gwarantuje przyjemne doznania nie tylko słuchowe, ale również wizualne.

IMG_0748

Program docenią przede wszystkim osoby, które słuchają dużo muzyki, a przy tym muszą – w tym samym czasie – poświęcać całą swoją uwagę innym zajęciom, obsługa bezwzrokowa Listen to moim zdaniem wyłącznie kwestia wyrobienia nawyku.

IMG_0747

Nie ma co się rozpisywać na temat aplikacji o tak podstawowych i oczywistych możliwościach, jednak sposób ich implementacji potwierdza, że w studio MacPaw nie brakuje utalentowanych i kreatywnych projektantów i programistów.

Listen w ruchomym kadrze:

Listen App by MacPaw – Promo Video from macpaw on Vimeo.

0 0 vote
Article Rating