Całkowite odinstalowanie VirtualBox w OS X

Virtualbox_logo

VirtualBox jako darmowe narzędzie do wirtualizacji jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jednak ze względu na swoje działanie w trakcie instalacji dość głęboko integruje się z systemem OS X. W sytuacji kiedy musicie ją odinstalować lub zreinstalować, warto zrobić to w odpowiedni sposób.

W tym celu polecam skorzystanie ze skryptu bash, który zadba o całkowite oczyszczenie Waszego systemu z pozostałości VirtualBoxa. Jego treść znajdziecie na portalu GitHub. Zważając na Waszą wygodę przygotowałem odpowiedni plik. Możecie go pobrać w TYM miejscu.

Najprostszą metodą wykorzystania jest uruchomienie Terminala i przeciągnięcie wypakowanego skryptu z rozszerzeniem .sh do jego okna. Zostaniecie poproszeni o potwierdzenie operacji oraz podanie Waszego hasła. Jest to niezbędne do usunięcia elementów znajdujących się w bibliotekach systemu. Pamiętajcie jedynie aby wcześniej zamknąć VirtualBox. Po chwili zostanie on skutecznie usunięty z dysku Waszego Maca.

Warto korzystać z tej metody przy każdorazowym usuwaniu VirtualBox z systemu OS X. Daje to pewność usunięcia wszelkich reliktów, które mogą wpływać na późniejsze „świeże” instalacje aplikacji.

Serdecznie zapraszam Was do moich pozostałych wpisów dotyczących VirtualBox.

0 0 vote
Article Rating