Zmiana systemowej czcionki w OS X na San Francisco

Apple wraz z udostępnieniem wersji beta aktualizacji iOS 8.2 pokazało nowy krój czcionki stworzony na potrzeby swojego zegarka. Nazywa się on San Francisco. Muszę przyznać, że wygląda zachęcająco i stwierdziłem, że warto zobaczyć jak będzie się sprawowała w OS X. Szlak został już przetarty, jako że istnieje instrukcja, która pozwala przywrócić czcionkę systemową do tej znanej z poprzednich odsłon OS X. Całość znajduje się na GitHub, postanowiłem jednak podać ją Wam w rodzimym języku.

Oto kroki, które musicie wykonać w celu podmiany systemowej czcionki na nową San Francisco:

  1. Pobierz pakiet zawierający nową czcionkę z TEJ lokalizacji
  2. Rozpakuj czcionki i skopiuj je do katalogu /Library/Fonts . Najprościej jest dostać się do niego uruchamiając Finder, naciskając kombinację klawiszy ⌘+shift+G i wklejając ścieżkę w uruchomione okno dialogowe.
  3. Po skopiowaniu czcionek należy uruchomić Terminal i uruchomić następującą komendę: sudo chown root:wheel /Library/Fonts/System\ San\ Francisco* , która spowoduje nadanie odpowiednich uprawnień plikom zawierającym nowe czcionki.
  4. Wyloguj się i zaloguj ponownie. Nowa czcionka zostanie automatycznie użyta w systemie OS X.

Jeżeli chcesz powrócić do domyślnej czcionki to wystarczy, że przejdziesz do katalogu /Library/Fonts i usuniesz sześć skopiowanych tam wcześniej plików z nazwami rozpoczynającymi się od System San Francisco.

Ciekaw jestem, czy nowa czcionka od Apple przypadnie Wam do gustu w roli systemowej. Czekam na opinie i komentarze. Ja prawdopodobnie przy niej pozostanę, przypadła mi do gustu.

Źródło: GitHub

0 0 vote
Article Rating