Wyłączamy menadżer haseł w Safari

Safari jako jeden ze swoich mechanizmów oferuje nam przechowywanie haseł wykorzystywanych w trakcie korzystania z przeglądarki. Jest to wygodne rozwiązanie i niewątpliwie wielu użytkowników z niego korzysta. Ja osobiście do przechowywania haseł i innych poufnych informacji używam rewelacyjnego 1Password i z tego względu postanowiłem wyłączyć zintegrowany menadżer. Okazało się, że znalezienie miejsca gdzie dokonuje się tej zmiany wcale nie było takie intuicyjne i jasne jak się tego spodziewałem.

W celu wyłączenia menadżera haseł zintegrowanego w Safari należy udać się do preferencji i wyłaczyć opcję dostępną w zakładce Formularze analogicznie do poniższego zrzutu ekranu.

Od tego momentu, nie będziemy już pytani o zapisanie hasła dla danej witryny. Nie ukrywam, że nie do końca rozumiem dlaczego opcja wyłączenia tej funkcji nie została umieszczona w zakładce Hasła, myślę że byłoby to znacznie bardziej przejrzyste rozwiązanie zwłaszcza że teraz nawet sam opis nie do końca wyjaśnia, że chodzi właśnie o przechowywanie haseł.

0 0 vote
Article Rating