Przeniesienie danych z Pocket do Instapaper

Z tego, co obserwuję, darmowy pakiet premium od Instapaper przekonał sporo użytkowników do przeniesienia się z konkurencyjnego Pocket. Sam dokonałem podobnej zmiany kilkanaście miesięcy temu. Postanowiłem wtedy wykonać „czysty start” i nie przenosiłem żadnych danych pomiędzy serwisami. Powodem były spore zaległości w kwestii nieprzeczytanych/obejrzanych materiałów, do których zapewne nigdy bym nie zajrzał.

Jestem jednak pewien, że dla wielu osób ważne jest zachowanie dotychczasowych danych. Na szczęście nie ma z tym większego problemu i przeniesienie zawartości z Pocket do Instapaper jest banalnie proste. W tym celu należy zalogować się na swoje konto i wejść w ustawienia. Odpowiednia opcja znajduje się pod nazwą użytkownika w prawym górnym rogu witryny. Po przejściu do tej zakładki wystarczy odnaleźć pozycję Export i wygenerować plik HTML, który będzie zawierał całą zawartość konta Pocket. Dla ułatwienia poniżej mała ściąga.

Pocket Export

Kolejnym krokiem jest uruchomienie witryny Instapaper i podobnie jak poprzednio przejście do ustawień. Tutaj znajdziecie pozycję Import. Wystarczy wybrać opcję Import from Pocket i wskazać wygenerowany wcześniej plik HTML.

Instapaper Export

W tych dwóch prostych krokach przejście z Pocket na Instapaper staje się zupełnie bezbolesne. Historia i wszystko, co udało nam się zgromadzić, staje się dostępne w nowym miejscu.

0 0 votes
Article Rating