Nowe Apple TV – kiepska wiadomość w kwestii HiFi

New Apple TV

Długo czekałem na moment, w którym Apple zaprezentuje nowy model Apple TV. Muszę przyznać, że w trakcie prezentacji tego produktu uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Nie da się ukryć, że jest na co czekać, mimo ograniczeń które aktualnie kastrują możliwości sprzętu w naszym kraju. Niestety, kiedy emocje już opadły i spojrzałem w specyfikację techniczną, mój entuzjazm odrobinę opadł.

Nowe Apple TV nie posiada już wyjścia optycznego dla audio. Prawdopodobnie 90% użytkowników nawet nie zauważy tego faktu, jednak dla osób, które tak jak ja wpinały ten sprzęt w swój system stereo ta wiadomość jest jedną z gorszych. Aktualnie alternatywą pozostaje podłączenie do wzmacniacza przewodu HDMI. Warto pamiętać, że większość klasycznych wzmacniaczy stereo nie posiada tego złącza 1. Dotychczas nic nie stało na przeszkodzie, aby światłowód za pośrednictwem wybranego DAC przekazywał dźwięk analogowo do sprzętu audio. Po premierze kolejnej odslony aTV sytuacja znacząco się skomplikuje.

W perspektywie bliskiej premiery tvOS wraz ze wsparciem dla Apple Music, z którego namiętnie korzystam, jest to dla mnie kiepska informacja. Wiem, że nie powstrzymam się przed zakupem nowego aTV jednak w kwestii obsługi AirPlay w moim systemie HiFi rodzi się solidny problem. Cały czas zastanawiam się jak go rozwiązać. Ciekaw jestem czy stanęliście przed podobnym dylematem, czy nie ma to w Waszym przypadku większego znaczenia. Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

0 0 vote
Article Rating


  1. i chwała im za to