Łączenie otwartych okien Safari w jedno

Komu z nas nie zdarzyło się mieć jednocześnie włączonych kilka okien przeglądarki internetowej Safari. Do czasu, kiedy ma to zamierzony cel, wszystko jest w najlepszym porządku. Co jednak w sytuacji, kiedy zaczynamy gubić się i zastanawiać gdzie znajdują się otwarte przed chwilą zakładki ze stronami WWW? Mi samemu, przyznaję, zdarzało się zastanawiać gdzie znajdę dopiero co przeglądaną witrynę. Ostatecznie okazywało się, że zaginiona strona rezyduje w drugim oknie Safari, które zostało zminimalizowane do Docka systemowego.

Tego typu sytuacje mają jedno proste rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać opcję Safari znajdującą się w menu Okno, a mianowicie Złącz wszystkie okna.

safari_merge_1

Praktycznie rozwiązaliśmy poruszany problem. Wierzę jednak, że tak jak ja nie lubicie marnować czasu na klikanie i wolicie wykorzystać w tym celu skrót klawiaturowy. Niestety opcja ta nie posiada domyślnego skrótu w systemie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby go skonfigurować. W tym celu musicie udać się do Ustawień systemowych, gdzie wybieramy opcję Klawiatura. W tym miejscu wybieramy zakładkę Skróty i pozycję Skróty programu. Teraz możemy swobodnie dodać swój skrót do listy przez ikonkę z plusem. W oknie konfiguracji pozostaje nam wybranie aplikacji, którą chcemy obsłużyć i wpisanie dokładnej nazwy pozycji menu do uaktywnienia. W naszym przypadku będzie to wspomniane Złącz wszystkie okna. Ostatnim krokiem jest definicja skrótu, wystarczy wybrać odpowiednie pole i nacisnąć ten który nas satysfakcjonuje. Ja wybrałem kombinację Conrol+Alt+Command+M.

safari_merge_2

Osobiście, jak pewnie zdążyliście zauważyć czytając applesauce, nie korzystam z systemowego definiowania skrótów klawiaturowych. Całkowicie powierzyłem tego typu zadania aplikacji Keyboard Maestro. Jeżeli chodzi o definiowanie skrótów działających tylko w wybranej aplikacji odsyłam Was do mojego wpisu na ten temat. Oczywiście makro jest banalne, więc załączam je w formie graficznej. Zachęcam do własnej konfiguracji. Każda okazja jest dobra aby poćwiczyć pracę z Keyboard Maestro.

safari_merge_3

Mam nadzieję, że opisywana tutaj funkcja wraz z wywołującym ją skrótem klawiaturowym będzie dla Was przydatna. Nie jest to opcja do wykorzystywania na co dzień, myślę jednak że w odpowiednim momencie pracy może zaoszczędzić sporo frustracji.

0 0 vote
Article Rating