Brak efektów wiadomości w iOS 10 – rozwiązanie

iMessage

Efekty wiadomości, w jakie Apple uzbroiło iMessage w najnowszej aktualizacji iOS 10, to jedna z najbardziej reklamowanych zmian. Muszę przyznać, że sam od czasu do czasu z nich korzystam, chociaż wciąż większość wiadomości to klasyczna konwersacja bez dodatkowych wodotrysków.

W międzyczasie kilka razy spotkałem się z sytuacją, kiedy nowe efekty nie były dostępne dla użytkowników. Sprawa o tyle dziwna, że funkcje te nie zostały ograniczone jedynie do najnowszych urządzeń i wszystkie sprzęty, na których możliwa jest instalacja iOS 10 mogą z nich korzystać.

Okazuje się, że w sytuacji, kiedy uruchomiliście na swoich urządzeniach opcję Redukuj ruch, to nie będziecie mogli korzystać z nowości w iMessage. 1. W tej sytuacji pozostaje jedynie zweryfikować, jak to wygląda u Was i ewentualnie funkcję tą wyłączyć. Znajdziecie ją w tym miejscu:

Ustawienia → Ogólne → Dostępność → Redukuj Ruch

Jeszcze szybciej można do niej dotrzeć przy użyciu wyszukiwarki, która jest dostępna w głównym oknie Ustawień po pociągnięciu interfejsu w dół.

Po tej zmianie możecie w pełni korzystać z nowości w kwestii wiadomości, jakie przynosi iOS 10. Swoją drogą ciekaw jestem czy te wszystkie efekty przypadły Was do gustu.

0 0 votes
Article Rating


  1. Swego czasu sporo osób korzystało z tej opcji, aby przyśpieszyć animacje w systemie.