Bison bonasus – Recenzja

Bison bonasus 1

Uwielbiam dziką przyrodę. Cisza i dźwięki otoczenia na łonie natury to zdecydowanie najlepszy środek redukujący codzienne stresy i pomagający się wyciszyć. Tak, to zdecydowanie jest mój ulubiony sposób odpoczynku, tego najbardziej efektywnego odpoczynku. Z tego względu niezwykle ucieszyła mnie premiera kolejnej aplikacji, której autorem jest Marek Moi pod wdzięczną nazwą Bison bonasus.

Zdjęcie 02.10.2014, 13 47 07

Mamy do czynienia z pięknym albumem fotografii wykonanych w Puszczy Białowieskiej autorstwa Krzysztofa Onikijuka. Ciężko opisać tutaj ich urokliwość, możecie mi uwierzyć na słowo, sprawiają wrażenie wręcz bajkowych. Całość pozytywnych doznań uzupełnia świetnie dobrana muzyka, która jest uzupełniona przez dźwięki natury. Wszystko to powoduje, że odpłynięcie w ten świat puszczy uchwycony w kadrze obiektywu staje się niezwykle łatwe.

Zdjęcie 02.10.2014, 13 48 34

Sterowanie i ogólny design aplikacji jest świetny i nie ma kompletnie do czego się tutaj przyczepić. Uproszczona do minimum nawigacja pozwala na intuicyjne przeglądanie zawartości. Brawa za minimalizm w kwestii interfejsu. Na pierwszy rzut oka wiadomo, że zdjęcia są najważniejszym elementem aplikacji. Dodatkowo subtelne oznaczenia w trakcie przeglądania zdjęć szybko dają nam do zrozumienia, że możemy zapoznać się z komentarzem autora, lub związanym ze zdjęciem cytatem.

Cóż mogę powiedzieć, a raczej napisać. Jeżeli uwielbiacie piękno natury, zwłaszcza to uchwycone na zdjęciach, to nie zastanawiajcie się ani minuty nad zakupem tej aplikacji. W miarę możliwości otwórzcie ją na swoich iPadach. Na dużym ekranie wszystko wygląda jeszcze śliczniej. Chwila relaksu gwarantowana!

Aplikacja Bison bonasus jest dostępna za 1,79 € w App Store.

0 0 vote
Article Rating