Usuwanie numeru z bazy iMessage

imessage

Na początku listopada Apple, na swojej stronie udostępnił narzędzie do usuwania numerów z bazy iMessage. W mojej opinii bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób które nie wyłączyły usługi zanim pozbyły się, w sposób zamierzony lub nie, swojego iPhone’a. Niestety zabrakło możliwości usunięcia polskich numerów – zwyczajnie nie było naszego kraju na liście. Śpieszę jednak donieść, że właśnie pojawiła się taka możliwość.

Problem polega na tym, że kiedy wysyła się wiadomość do osoby, która korzystała z iPhone’a jednak posiada aktualnie inny telefon, to automatem idzie ona przez iMessage i oczekuje na dostarczenie. Gdyby pojawiał się jakiś błąd, wszystko byłoby ok. Najczęsciej jednak nie zwraca się na to uwagi i nie ma świadomości że informacja nie dotarła. Jedynym wskaźnikiem niepowodzenia jest brak informacji o dostarczeniu pod wiadomością. Rozwiązaniem jest przytrzymanie palca na wysyłanej treści i skorzystanie z opcji Wyślij jako SMS. Jeżeli ten problem Was dotyka, to wejdźcie lub skierujcie swoich znajomych na TĘ stronę, gdzie po podaniu numeru telefonu i potwierdzeniu usunięcia go z bazy danych przy pomocy kodu jednorazowego, zaoszczędzicie sobie sporo kłopotu.

Udostępnienie tego narzędzia na swoich stronach przez Apple, to świetny krok. Wielu osobom zaoszczędzi frustracji ponieważ dotychczas jedynym sposobem było włożenie karty SIM do innego iPhone’a i deaktywacja iMessage w ustawieniach systemu. Mało wygodne i dość kłopotliwe. Kolejne ułatwienie z jabłkiem w tle.

0 0 votes
Article Rating