TeeVee 2 – Śledzenie seriali w iOS

Na początku roku Marek opisywał program do śledzenia seriali na iOS o nazwie Episodes. Jak zauważył słusznie jeden z naszych czytelników, aplikacja ta nie jest już dostępna w polskim App Store. Ja osobiście nigdy go nie używałem, i stwierdziłem, że to dobry moment do opisania analogicznej appki która gości na moim iPhone’ie.

Od dłuższego czasu w celu śledzenia aktualnie oglądanych przeze mnie seriali używam aplikacji TeeVee 2. Jestem wielkim fanem minimalistycznego interfejsu jaki został stworzony przez developerów. Wszystkie pozycje, są przedstawione za pomocą czytelnej i atrakcyjnej wizualnie listy, która doskonale wpisuje się w nowoczesny design iOS 7. W aplikacji obsługiwany jest również gest wstecz – przeciągnięcie palcem od lewej krawędzi – do którego już bardzo mocno przywykłem w trakcie codziennej pracy.

teevee1

Dodawanie nowych pozycji do listy odbywa się za pomocą szybkiej i intuicyjnej wyszukiwarki, jednak w przypadku polskich seriali myślę, że musicie obejść się smakiem. Owszem udało mi się odnaleźć kilka rodzimych produkcji, jednak wybór pozostawia wiele do życzenia. Mi osobiście nie przeszkadza to szczególnie, ponieważ 95% z tego co oglądam to zagraniczne produkcje. Po wejściu w wybraną pozycję listy otrzymujemy listę sezonów wraz z odcinkami, które możemy zaznaczać jako obejrzane lub odwrotnie w zależności od potrzeby. Dodatkowo możemy wejść w ich szczegółowy opis, który zawiera streszczenie fabuły, datę i godzinę premiery a także możliwość obejrzenia zwiastunów – jeżeli takowe istnieją.

teevee2

Wracając do głównej listy śledzonych seriali, mamy tutaj dwa niezwykle przydatne gesty. Przesunięcie palcem w prawo na wybranej pozycji umożliwia jej usunięcie. Przesunięcie w lewo udostępnia możliwość otrzymania szybkiej informacji o kolejnym nie obejrzanym przez nas odcinku i oznaczenie go jako obejrzanego. Wygodne, intuicyjne a co najważniejsze sprawne rozwiązanie.

teevee3

Aplikacja powiadamia nas o łącznej liczbie zaległych pozycji na naszej liście za pomocą etykiety na ikonie programu. Dodatkowo program może nas informować o emisji nowego odcinka za pomocą powiadomień Push. Oczywiście obie funkcje możemy wyłączyć w preferencjach wedle własnego uznania.

Jeżeli oglądacie sporo seriali i chcecie być na bieżąco zarówno we własnych postępach jak i bieżących premierach to zaopatrzcie się jak najszybciej w TeeVee 2. Ja w tej chwili czekam niecierpliwie na zapowiedziane już TeeVee 3. Dla mnie aplikacja w obecnej formie jest praktycznie doskonała, ciekaw jestem co przygotowują dla nas twórcy w kolejnej odsłonie.

TeeVee 2 jest dostępny w App Store w cenie 1,79 €

0 0 vote
Article Rating