Powiadomienia o podwyższonym tętnie w Apple Watch

Wśród nowości, jakie przynosi watchOS 4, moją uwagę przykuły powiadomienia o anomaliach w kontekście mierzonego przez zegarek tętna. Nie pamiętam, żeby była mowa o tym w trakcie WWDC i nie byłem użytkownikiem systemu w wersji beta. Nie mniej uważam, że to aktualnie jedna z najważniejszych funkcji tego urządzenia, która dla wielu osób może być czynnikiem decydującym o zakupie zegarka od Apple. Jak się jednak okazuje, funkcja ta nie jest domyślnie uruchomiona i trzeba ją samodzielnie skonfigurować.

W tym celu należy udać się do aplikacji Watch, która odpowiada za konfigurację zegarka. Odpowiednie ustawienie znajduje się w kategorii Powiadomienia i zakładce Tętno 1. W tym miejscu możemy funkcję zdefiniować i zgodnie z własnymi potrzebami ustawić próg wysokości tętna, który w momencie, kiedy będzie występował dłużej niż przez 10 minut w trakcie braku naszej aktywności, doprowadzi do wyświetlenie odpowiedniego ostrzeżenia.

Od tego momentu funkcja będzie aktywna i możemy być pewni, że w razie potrzeby otrzymamy odpowiedni alert w kontekście zaburzonej pracy naszego serca.

Uważam, że warto poświęcić te kilka sekund i uruchomić wspomniane powiadomienia na swoim Apple Watch. Jednocześnie mam nadzieję, że nikt z nas nie będzie otrzymywał alertu zbyt często i nasze serca są w dobrej kondycji. Najważniejsza jest świadomość, że to małe urządzenie czuwa i wzbogaciło się o kolejną możliwość, która może przynieść nam wiele dobrego i pomóc wyeliminować potencjalne zagrożenia dla naszego życia i zdrowia.

  1. Watch → Powiadomienia → Tętno

0 0 votes
Article Rating