Jak sprawdzić stan baterii w Siri Remote

New Apple TV

Zintegrowana bateria w najnowszej odsłonie pilota służącego obsłudze Apple TV to zdecydowanie dobry krok. Zwłaszcza że jego pojemność wydaje się nad wyraz zadowalająca, a klasyczna bateria szybko by padła pod natłokiem zaimplementowanej w środku elektroniki. Sam swojej sztuki nie ładowałem od momentu, kiedy do mnie trafiła, a mija już ponad dwa miesiące od rozpoczęcia użytkowania. Tutaj pojawiło się w mojej głowie pytanie, gdzie sprawdza się jego stan naładowania.

Dla większości użytkowników odnalezienie odpowiedzi na to pytanie będzie dość łatwym zadaniem, jednak część osób może mieć z tym problem. Właśnie dla nich krótka ściąga. Aby sprawdzić stan baterii w Siri Remote należy:

  • Nacisnąć przycisk Home na pilocie i przejść do ekranu głównego.
  • Wejść w Ustawienia.
  • Odnaleźć na liście pozycję Bluetooth i w nią wejść.

Siri Remote Battery Level

W tym miejscu będziecie mogli zobaczyć, jak wygląda stan naładowania Waszego pilota. Niestety nie ma tutaj informacji procentowej a jedynie forma graficzna. Myślę jednak, że w zupełności wystarczy Wam to, aby określić czy czas zacząć szukać kabla Lightning potrzebnego do ładowania. Osobiście uważam, że odpowiednia informacja mogłaby pojawiać się w momencie, kiedy pilot się wybudza i łączy ponownie z Apple TV. Pojawia się wtedy powiadomienie w prawym górnym rogu ekranu.

Wracając do mojego Siri Remote, wciąż jest sporo powyżej połowy stanu baterii. Niezły wynik jak na dwie miesiące użytkowania. Przyznaję jednak, że nie używam go zbyt często a ostatnio do sterowania korzystam nagminnie Apple Watch. Swoją drogą czy również uważacie, że Siri Remote powinien mieć możliwość przywoływania? To chyba najczęściej gubiące się urządzenie w moim domu.

0 0 votes
Article Rating