ForkLift – szybki dostęp do Pobranych rzeczy

kmicon

Jeżeli na co dzień pracujesz z dużą ilością plików w różnych lokalizacjach, to używasz, lub będziesz używał ForkLift. Dla mnie to jedno z najważniejszych narzędzi służących do codziennej pracy. Ostatnio jednak zaczął mnie irytować brak skrótu klawiaturowego, który otwiera katalog Pobranych rzeczy. Bardzo nie lubię, kiedy coś nie działa po mojej myśli. Szybko przystąpiłem do rozwiązania tego problemu.

Nikt z Was – mówię o stałych czytelnikach – nie zdziwi się jeżeli powiem, że w osiągnięciu celu pomogło mi Keyboard Maestro. Założenia były proste. Skrót ma działać globalnie w całym systemie i powodować aktywację ForkLifta z katalogiem Pobranych rzeczy otwartym w lewej kolumnie. Poniżej zrzut ekranu z gotowym makro.

km_forklift

Jak widzicie konfiguracja okazała się banalna i działa bez zarzutów. Analogicznie możecie skonfigurować w swoim środowisku dostęp do każdej używanej przez Was lokalizacji. Każda zaoszczędzona, przy użyciu automatyzacji, sekunda to czas zainwestowany w produktywną pracę. Polecam!

0 0 votes
Article Rating