Code Academy – zostań programistą w domowym zaciszu

Cod

Kto z Was nie miał kiedykolwiek ochoty stworzyć aplikację lub stronę WWW własnoręcznie? Niestety, ten zapał skutecznie rozbija się o wiedzę jaka jest potrzebna do zrealizowania tych pomysłów. Oczywiście sporo da się osiągnąć w kreatorach, które pozwalają na tworzenie własnych projektów na zasadzie układania gotowych klocków. Bądźmy jednak profesjonalistami. Porządne rozwiązanie trzeba napisać, ręcznie, znając kod. Oczywiście, tylko jak?

Pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy to zdobycie solidnego źródła wiedzy. Szybki przegląd oferty internetowych księgarń i już wiesz, że na temat Twojego wybranego języka powstała niejedna biblia. Pozostaje wybrać najlepszą pozycję i do dzieła. Mam jednak propozycję. Zostaw te wszystkie opasłe tomy i najpierw sprawdź czy rzeczywiście dany język Ci odpowiada, czy rzeczywiście pisanie kodu Cię nie zmęczy po pierwszych dziesięciu mozolnie wypisanych liniach zawierających zmienne. Zrobisz to w przyjemnej atmosferze, w zaciszu swojego domu i poprowadzony za rękę. Mało tego, podpowiedzi i wskazówki będą zawsze czekały na moment, kiedy stracisz cierpliwość i zabraknie Ci pomysłu.

Poznaj Code Academy. Jest to rewelacyjny serwis, który oferuje naukę kilku popularnych języków programowania oraz umiejętności niezbędnych dla deweloperów stron WWW. Wszystko odbywa się na stronie i nie wymaga instalowania dodatkowych narzędzi na komputerze. W trakcie lekcji otrzymasz odpowiednią dawkę wiedzy i konsolę programistyczną w oknie przeglądarki. Jedynym warunkiem jest znajomość języka angielskiego. Myślę jednak, że nie będzie to żaden problem dla większości z Was. Gwarantuję, że trudno o bardziej komfortowe rozwiązanie.

Nie miej również oporów przed rejestracją, Twój profil będzie na bieżąco aktualizowany o informacje dotyczące postępów jakie czynisz. Dodatkowo istnieje tutaj system odznak, które otrzymuje się po przejściu kolejnych modułów, jakie zawierają w sobie kursy. Ich zdobywanie buduje dodatkową motywację do nauki i pozwala na łatwą wizualizację tego jak wiele nauki za nami. Wciąż nie moge wyjść z podziwu, jak wiele dobrego wnosi system osiągnięć w kwestii wciągania użytkownika w dalsze etapy nauki.

Zestaw dostępnych języków, które zostały udostępnione w formie interaktywnych powinien bez problemu zaspokoić oczekiwania większości osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Do wyboru otrzymujecie:

  • HTML i CSS
  • JavaScript
  • jQuery
  • PHP
  • Python
  • Ruby

W mojej opinii, ważniejsze są jednak moduły, które uczą poszczególnych języków na podstawie przygotowania sprecyzowanego projektu. Każdy z języków posiada takowy kurs. Zdecydowanie, nauka poprzez tworzenie zdefiniowanego rozwiązanie budzi dodatkową ilość motywacji. Ostatecznie własnoręcznie tworzymy element, którego dotychczas doświadczaliśmy jedynie jako użytkownicy. W moim przypadku tego typu kursy w trakcie trwania budują w mojej głowie kolejne pomysły, które mógłbym zrealizować w oparciu o to, czego właśnie się nauczyłem.

Zdecydowanie polecam Wam zapoznanie się z Code Academy. Jeżeli w Waszej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, żeby spróbować programowania to od tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie. Tak jak wspomniałem, ciężko wyobrazić sobie lepszy sposób na naukę. Wystarczy kilka kliknięć i otrzymacie zarówno wiedzę, jak i narzędzia aby skutecznie ją wykorzystać. Możecie mi uwierzyć, nauka przy użyciu Code Academy to czysta przyjemność i dobra zabawa.


Artykuł ten ukazał się pierwotnie w wakacyjnym wydaniu Mój Mac Magazyn. Serdecznie zapraszam do subskrypcji do której możecie zapisać się w tym miejscu. Zdecydowanie polecam!

0 0 votes
Article Rating